Pevnost Borj el-Kebir

Publikováno: 3.6.2015 12:52
5/5 - (1 vote)

pevnost2Pevnost Borj el-Kebir se nachází severním směrem od města Houmt Souk. Pokud budete mít při prohlídce Houmt Souku čas, určitě věnujte pár desítek minut i návštěvě tohoto místa. Z centra města se dá k pevnosti dojít pěšky.

Historie pevnosti Borj el-Kebir

Pevnost byla postavena na ruinách starého ribátu z 9. století na příkaz sicilského krále Rogera de Lluria roku 1289. Během 14. a 16. století byla přestavována a rozšířena, byly zesíleny její obranné prvky. Pevnost byla důležitým obranným systémem ostrova Djerba, v roce 1560 se zde odehrála krvavá scéna. Piráti pod vedením tureckého vůdce Draguta porazili španělskou armádu a na příkaz svého vůdce popravili všech šest tisíc mužů. Lebky popravených byly naskládány na velkou hromadu nedaleko pevnosti jako výstraha pro všechny, kteří se rozhodnou vzepřít Dragutovi. Téměř 11 metrová pyramida z lidských lebek stála na svém místě tři sta let až do roku 1848, kdy byla rozebrána a ostatky byly uloženy na hřbitově. Na jejím místě se dnes nachází památník. Původní kresby pyramidy jsou umístěny v muzeu.

Jak to v pevnosti vypadá?

Jednotlivé místnosti pevnosti jsou velmi skromné a množství turistů se spokojí pouze s vnější prohlídkou objektu, odkud je mimochodem velmi pěkný pohled na mořský břeh. Vedle pevnosti byl postaven malý amfiteátr, který má být místem kulturních akcí.

Kdy se do pevnosti můžete podívat?

Pevnost je veřejnosti přístupná denně, s výjimkou pátku. V letních měsících od 8.00 do 19.00 hod., v zimním období od 10.00 do 16.00 hod. Vstupné je 3 dináry.

Fotogalerie: Pevnost Borj el-Kebir

 

MAPA: Kde leží Borj el-Kebir

My location
Get Directions

 

VIDEO: Pevnost Borj el-Kebir

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Zobrazit aktuální nabídky dovolené na Djerbě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte kód prosím... *