Letovisko Midoun – krásné hotely, parádní zábava

Publikováno: 5.6.2015 8:17
4.5/5 - (2 votes)

midoun-resortNa začátek, pozor na jednu maličkost – Midoun je město, které leží opravdu ve vnitrozemí Djerby. Letovisko, kam se pořádají zájezdy a kde naleznete hotely, se nachází hned na pobřeží. Vzdálenost mezi letoviskem a městem je asi 5 kilometrů. Město Midoun a letovisko Midoun jsou 2 rozdílná místa.

Mezi letoviskem a městem je autobusová doprava a funguje zde také taxi, takže doprava není problém (cena by měla být cca do 5 dinárů za taxi). Popis města Midoun si přečtěte v tomto článku.

Letovisko Midoun – to jsou hotely

Letovisko Midoun je spíše označení místa než označení letoviska. Jediné, co zde je, je několik hotelových komplexů, jinak prakticky nic. Sice se o Midoun uvádí, že se jedná o druhé největší město ostrova Djerby, ve kterém jsou mešity, trh a že je to místo s kompletním turistickým vybavením, ale to platí o městě, které se nachází asi 5 až 7 kilometrů od pobřeží a hotelových komplexů. Občas se této oblasti také říká Sidi Mahrez.

Co najdete v letovisku Midoun?

Mezi komplexy a městem Midoun je pravidelné autobusové spojení. Pokud se budete chtít vydat dále, jezdí autobus i do města / letoviska Houmt Souk. Také by Vás mohla zajímat návštěva krokodýlí farmy, která se nachází asi 5km jihovýchodně od hotelových komplexů. Mrkněte na popis farmy v tomto článku.

Pro koho je je oblast Djerba – Midoun vhodná?

Pokud si chcete užívat krásných bazénů, zavlažovaných zahrad a hezkého moře, je pro vás tato oblast ideální. Oblast je také vhodná pro rodiny s dětmi, protože v některých místech je vstup do moře opravdu velmi postupný.

Pláže v oblasti Midoun

Pláž u oblasti Djerba – Midoun je velmi dlouhá, táhne se zde v délce přes 15 kilometrů. Na severozápadě je pláž tvořena výběžkem s písečnými dunami. Výběžku se říká Ostrov plameňáků. Téměř po celé délce je pláž široká a s velmi postupným vstupem do vody. Samozřejmostí jsou vodní sporty, občerstvení a slunečníky a lehátka.

Jaké čekat počasí v letovisku Midoun?

Letovisko Midoun leží na severovýchodě ostrova Djerba a tomu odpovídá i počasí. V letovisku se zahrady hotelů samozřejmě zavlažují, ale jinak je okolí poměrně vyprahlé. Midoun totiž nabízí prakticky téměř celý rok teplé a slunečné počasí s minimem srážek. Občas zde zaprší, dokonce zde mají i malé lokální povodně, ale to jen v prosinci a lednu. Zbytek roku svítí sluníčko a je teplo. Na jaře, v květnu, se teploty pohybují již nad 20 stupňů, v červnu bývá průměr někde okolo 25-27 stupňů. Podívejte se více do kategorie Počasí na Djerbě.

Teplota moře v oblasti Midoun

Teplota moře v Midoun je také velmi příjemná. Před sezonou se pohybuje v teplotách 22 – 25 stupňů, v hlavní sezoně ale můžete očekávat až 28 stupňů.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Zobrazit aktuální nabídky dovolené na Djerbě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte kód prosím... *