Bezpečnost


bezpecnost-djerbaUvědomte si, že Tunisko je severoafrická země a nejen v této části Afriky nejsou místní režimy zrovna moc stabilní. Tato politická instabilita čas od času způsobuje veřejné nepokoje.

Je zde bezpečno

Nehledě na to, co bylo napsáno, tak Tunisko je pro turisty zcela BEZPEČNÁ země. Každoročně sem míří tisíce turistů z Čech a celé Evropy. Právě průběh turistické sezóny má výrazný vliv na hospodářskou situaci v zemi. I proto je ve všech tuniských letoviscích bezpečno.
Nemějte obavy z výletu i do míst, která leží mimo turistická letoviska. Celková bezpečností situace je dobrá. Bereme li v potaz celé Tunisko, pokud můžete, vyhněte se akorát místům v blízkosti libyjských a alžírských hranic – doporučuje současný velvyslanec ČR v Tunisku.

Kriminalita na Djerbě

Drobná kriminalita je všude ve světě, Djerba není žádnou výjimkou. Řiďte se stejnými pravidly jako kdekoliv jinde ve světě. Předejdete tak zbytečné krádeži.
Buďte obezřetní. Je určitě lepší chodit po tuniských městech nenápadně oblečen. Nevystavujte drahé šperky. Neodkládejte mobilní telefony, digitální fotoaparáty a kamery. Vyhněte se zapadlým koutům a uličkám, kde nikdo nechodí. Ve městech setrvávejte raději v turisticky významných lokalitách a do zapadlých čtvrtí nechoďte. Prostě tak, jak byste se chovali třeba v Římě. Buďte zdravě obezřetní.

Okrádání turistů je zde velmi výjimečná záležitost. Dámy nechoďte nikde samy, ale ideálně s mužem, nebo ve větší skupince!

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Zobrazit aktuální nabídky dovolené na Djerbě