Letovisko Aghir

Publikováno: 2.6.2015 8:24
4.2/5 - (4 votes)

aghir-plazeLetovisko Aghir leží na ostrově Djerba na jeho jihovýchodním pobřeží. I když, říci o Aghiru že je to letovisko, je trochu nadsazené. Jedná se vlastně o tři kilometry dlouhý pobřežní pás, na kterém je několik hotelových komplexů. Ale je pravda, že komplexy jsou plně vybavené a najdete zde úplně vše, co pro svoji dovolenou a odpočinek potřebujete.

Vybavení letoviska Aghir

V letovisku Aghir, respektive v hotelových komplexech, najdete obvykle vše. Od butiků a kadeřnictví až po zlatnictví. Takže na 100% vše, co na dovolené potřebujete, nic vám nebude chybět.

Mnoho půjčoven skútrů a aut

A pokud byste přeci jen zatoužili poznat Djerbu a okolí Aghiru trochu více, je zde i půjčovna skútrů a aut (přesně Vám poradí na recepci vašeho hotelu). Djerba má kolem dokola asi 100 kilometrů a najdete na ní dost zajímavostí, takže i ten výlet by z Aghiru šel v pohodě realizovat. Je to trochu s podivem, ale v letovisku Aghir najdete i autokemp.

Co v Aghiru?

Vzhledem k charakteru ostrova Djerba není pobyt v letovisku Aghir ideální pro ty, co chtějí jezdit na větší výlety a poznávat památky a historii Tunisu. Ti, kdo plánují strávit dovolenou lenošením mezi bazény, hezkou pláží a zelení zavlažovaných trávníků, si Aghir určitě užijí. I když, pár výjimek zde je. Vzhledem k poloze na jihu Tuniska je Djerba ideální v případech, kdy se chystáte na výlet na Saharu nebo do pouštních oblastí. A další tipy na výlety mohou být například Krokodýlí farma kousek od letoviska Midoun, nebo Ostrov plameňáků, na který se můžete dostat i v rámci výletu na “pirátských lodích”. Také byste si neměli nechat ujít trhy a prohlídku města Houmt Souk.

Pláže u letoviska Aghir

Pláže u letoviska Aghir jsou hezké. Jsou dlouhé a široké a místy jsou přerušeny ostrůvky palem a zelení, případně jsopu zde přírodní kamenné předěly, které velkou pláž opticky rozdělují na několik menších. Na plážích je kompletní vybavení lehátek, slunečníků, vodních sportů … Sem tam bývají pláže znečištěné chaluhami, ale vždy to místní rychle uklidí.

Fotogalerie: Město Aghir

 

MAPA: Kde najdete Aghir

My location
Get Directions

Zdroj obrázků: Freeimages.com

Zobrazit aktuální nabídky dovolené na Djerbě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte kód prosím... *