Informace


Djerba – ostrov o rozloze 520 km2, kde slunce hřeje během celého roku, nabízí více než jen obvyklý druh zábavy: množství soutěží v golfu, široký výběr vodních sportů, vyjížďky na velbloudu, folklór, diskotéky. Pokud vyjdete z přepychově zařízeného hotelu, vrátíte se o kousek zpět do minulosti. Ve vesnicích pracují hrnčíři, tkalci koberců a řemeslníci zdobící stříbro filigránem.

Ostrov Djerba leží v zóně polopouště. Jsou zde jen velmi malé rozdíly v nadmořské výšce. Nejvyšší vrchol dosahuje 52m, nachází se v blízkosti Guellaly. Nejkratší vzdálenost Djerby od africké pevniny je 2,5 km. Kontakt ostrovanů s pevninou je zajištěn lodními transfery. Další možností je jízda po téměř 6 km dlouhé cestě z El Kantary Ile na El Kantary Continent. Tato cesta je nazývána Římská cesta.

Pobřeží na Djerbě

Pobřeží je dlouhé asi 150 km. Nejkrásnější pláže jsou na severovýchodě ostrova, kde je i většina hotelů. Na některých místech pobřeží se nacházejí také skály, proto zde jsou umístěny velké majáky. Na severozápadním pobřeží ostrova se nacházejí laguny, v nichž hnízdí mnoho druhů ptáků. Nejznámějším hnízdem je ostrov Flamingo s obrovskou kolonií Plameňák vzdálený od pevniny 4 km.

Největší ostrov Středozemního moře

Ostrov Djerba (Jerba, Jarbah, Girbal) je největším ostrovem Středozemního moře a celé Severní Afriky. Největší ostrov Středozemního moře Djerba má rozlohu 520 km2, ostrov má vlastní mezinárodní letiště a celkový počet obyvatel Djerby převážně 120 000 obyvatel. Největším městem Djerby je Houmt-Souk a dnes zde žije přibližně 60 000 Tunisanů. Na strově se pěstují přdevším olivy.

Z pevninské části Tunisu se na ostrov můžete dopravit buď po vodě trajektem nebo po nasypané hrázi, která je vybudována na původních základech, které zde vybudovali Římané.

Djerba je oblíbené letovisko hlavně pro turisty s evropských zemí jako je Česká republika, Německo, Francie nebo Itálie. Tuniský ostrov Džerba láká tisíce turistů ročně hlavně svým vlídný počasím a romantickými, malebnými a především exotickými písečnými plážemi. Ostrov Džerba je jedním z posledních míst v Tunisku, kde se dodnes mluví berbersky. Filmové fanoušky láká ostrov a hlavně město Ajim zkutečností, že zde roku 1977 byly umístěny exteriéry jednoho z prvních dílů Hvězdných válek.

Djerba je nadměrně slunečním ostrovem a vyznačuje se průměrně 320 slunečných dnů ročně. Spojení klimatu, milionu datlových palem a malebných dlouhých pláží zaručuje takřka po celý rok tu pravou exotickou dovolenou.

Úředním jazykem je zde arabština, platí se tuniským dinárem (100 milimů). Výborné klimatické podmínky předurčují tuto lokalitu na vynikající místo trávení letní dovolené. Nejen turisté, ale i místní obyvatelé prohlašují, že nejkrásnějším a nejoblíbenějším místem rekreantů v Tunisku je ostrov Djerba, který je často označován jako perla mezi tuniskými turistickými destinacemi.

Díky modernizaci, pohostinnosti, tradici a exkluzivitě dosahuje od šedesátých let 20. století rychlý rozvoj turismu. Tyto skutečnosti pomáhají vytvářet z Djerby lákavý cíl mnoha výjimečných dovolených. Jeho obyvatelé hrdě prohlašují, že kdo ostrov jednou navštíví, určitě se na něj ještě vrátí. Hledáte-li další informace, přečtěte si článek na téma Djerba na tunisko.com.

Typický obrázek Djerby lze vykreslit ze zářivě bílých domků, malých obchůdků, orientálních bazarů a modré oblohy. Tichá a uvolňující atmosféra tohoto místa se spojuje se zelení vrhající stíny, které umožňují chvilkovou úlevu před horkým sluncem. Kdo podlehne opojnému kouzlu Djerby a vydá se do země slunce, relaxace, bohaté historie, zajímavé kultury a exotické kuchyně, může očekávat výjimečné podnebí, štíhlé palmy, romantické písčité pláže, průzračné moře a krásnou přírodu.

Zobrazit aktuální nabídky dovolené na Djerbě