Chenini – navždy spojeno se Star Wars

Publikováno: 27.5.2015 7:47
4.7/5 - (3 votes)

chenini2Pokud máte chuť poznat nejen písčitou tvář Sahary, tak se určitě vydejte do Chenini. Z Djerby to opravdu není daleko, takže se tam můžete vydat v rámci fakultativního výletu. Je to okouzlující vesnička s mešitou, která se rozkládá na velkolepém místě vysoko na horském útesu. Chenini je jedinečným dochovaným a dosud fungujícím příkladem berberské horské vesnice.

Chenini (arabsky: شنيني) leží v okrese Tataouine v jižním Tunisku. Nachází se na horském útesu nedaleko moderní vesnice stejného jména, Chenini byla opevněná sýpka, neboli Ksar. Stejně jako ostatní ksary vytvořené berberskou komunitou, Chenini bylo postaveno na kopci – v tomto případě, mezi dvěma kopci hřebeny – ty měly pomáhat sýpku chránit před útočníky. Nejstarší stavby na svahu se datují až do 12. století; některé z budov jsou stále používány k ukládání obilí pro vesničany žijící v údolí. Chenini je takřka povinnou zastávkou v jižním Tunisku, dále spolu s obcemi Douiret, Ksar Ouled Soltane a Ksar Hadada.

Spojení se ságou Star Wars

Chenini a okolní okres Tataouine jsou také spojeny s filmovou sérií Star Wars. Mnoho scén pro tyto filmy bylo natočeno právě v této oblasti a právě proto sem míří hodně milovníků této ságy. Malá zajímavost, jeden z měsíců domovské planety hrdiny filmu Luka Skywalkera byl jmenován Chenini.

Mapa: Kde najdete Chenini

My location
Get Directions

 

Fotogalerie: Chenini

 

VIDEO: Chenini v Tunisku

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Zobrazit aktuální nabídky dovolené na Djerbě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte kód prosím... *