Djerba je perlou Tuniska

Publikováno: 26.5.2015 10:01
4/5 - (2 votes)

djerbaV Tunisku se setkává kus orientu, exotiky a silný vliv Evropy. Země koberců, kari-koření, oliv a datlí je od nás vzdálená necelé 2,5 hodiny letu. Úředním jazykem je zde arabština, platí se tuniským dinárem (100 milimů). Výborné klimatické podmínky předurčují tuto lokalitu na vynikající místo trávení letní dovolené. Nejen turisté, ale i místní obyvatelé prohlašují, že nejkrásnějším a nejoblíbenějším místem rekreantů je ostrov Djerba, který je často označován jako perla mezi tuniskými turistickými destinacemi.

 

Djerba, největší ostrov severní Afriky

Djerba, největší ostrov severní Afriky, vystupuje z modrých vln Gábeském zálivu. Je to malý kus země o rozloze 500 km2, který je dlouhý pouze 28 km a široký 26,5 km. Největší vzdálenost dvou břehů je pouze 53 km. Nachází se více než 500 km jižně od hlavního města Tunis. Přestože je přímo u tuniského pobřeží má vlastní etnickou, uměleckou a architektonickou fyziognomii. Díky modernizaci, pohostinnosti, tradici a exkluzivitě dosahuje od šedesátých let 20. století rychlý rozvoj turismu. Tyto skutečnosti pomáhají vytvářet z Djerby lákavý cíl mnoha výjimečných dovolených. Jeho obyvatelé hrdě prohlašují, že kdo ostrov jednou navštíví, určitě se na něj ještě vrátí.

Typická Djerba

 
Typický obrázek Djerby lze vykreslit ze zářivě bílých domků, malých obchůdků, orientálních bazarů a modré oblohy. Tichá a uvolňující atmosféra tohoto místa se spojuje se zelení vrhajícími stíny, které umožňují chvilkovou úlevu před horkým sluncem. Kdo podlehne opojnému kouzlu Djerby a vydá se do země slunce, relaxace, bohaté historie, zajímavé kultury a exotické kuchyně, může očekávat výjimečné podnebí, štíhlé palmy, romantické písčité pláže, průzračné moře a krásnou přírodu.

Houmt Souk

Největším a také i hlavním městem na ostrově Djerba je Houmt Souk, ve kterém žije okolo 40 000 obyvatel. Název Houmt Souk v překladu znamená “místo trhů”. Mezi četnými malebnými trhy zde padne každému do oka především rybí trh, kde se nabízí pouze čerstvé zboží uloven v Středozemním moři. Uličky plné řemeslníků a obchodníků najdete v samotném srdci města. Ve městě bylo v roce 1968 založeno muzeum, ve kterém se nachází sbírka tradičního oblečení a šatů pro nevěsty, židovských šperků a hrnčířského zboží. Houmt Souk je ideální místo pro nákupy různých suvenýrů typických pro kulturu a tradice Djerby.

Midoun

Druhé největší město Djerby se nazývá Midoun. Leží jen pár kilometrů (cca 5 km) směrem do vnitrozemí od pobřežních letovisek na severu ostrova. Malebným místem vyhledávaným turisty z něj dělá páteční trh, medína a mešity.

Zarzis

V těsné blízkosti ostrova Djerba najdete město Zarzis, které je s ostrovem spojeno mostem (stará římská cesta). Toto místo je nejjižnějším letoviskem na tuniském pobřeží. Je vzdáleno cca 50 km od letiště Djerba-Zarzis. V centru města se nachází velká mešita a starý rybářský přístav. Nedaleko je i turistická zóna, která se může pochlubit krásnými plážemi s bílým pískem, křišťálově čistým mořem a vysokými palmami.

Výlety na Djerbě

Dovolenou na Djerbě si můžete okořenit také některým ze zajímavých výletů. Dobrodružství zažijete během dvoudenní výpravy do minulosti za poznáním, krásnými scenériemi, barvami a vůněmi pouště a oáz. Kontakt s pouští zprostředkuje i jednodenní výlet, který zahrnuje Saharu, kde navštívíte Matmaru a převezete se na velbloudech k nedalekým oázám. Pokud vyhledáváte adrenalin, určitě neodoláte bláznivé jízdě terénními čtyřkolkami. Za suvenýry se můžete vybrat v rámci nákupního výletu do Midounu a za delfíny a plameňáky vás odveze pirátská loď z Houmt Souku. Během zábavného večera v casinu máte možnost ochutnat tuniské speciality jako např. tajine, Fatimine prsty, kuskus či tuniské víno. Možností jak strávit nádhernou dovolenou na úchvatném ostrově Djerba je mnoho. Aktivity, které vyzkoušíte budou nejen zpestřením dne v rámci dovolené, ale určitě i nezapomenutelným zážitkem.

Mapa: Kde najdete Djerbu

My location
Get Directions

 

VIDEO: Krásné fotografie z Djerby

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Zobrazit aktuální nabídky dovolené na Djerbě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte kód prosím... *